Venkovní dřevěné terasy

Venkovní dřevěné terasy jsou s příchodem teplého počasí místem, které u mnoha rodinných domů tvoří již neodmyslitelnou součást. Trávíme na ní příjemné chvíle s rodinou či přáteli, je naším útočištěm a ke svým hrám ji velmi často využívají děti. Nejen z těchto důvodů jsou na ni kladeny vysoké nároky v otázce kvality, odolnosti a dlouhověkosti.

Novinka na českém trhu, terasová prkna Xterier, je díky speciální termické a impregnační úpravě při výrobě, připravena odolat vysoké mechanické zátěži a neohrozí ji ani známé výkyvy počasí a teplot, jež jsou v letních a zimních měsících častou záležitostí a dosahují rozdílu až 50 °C. Terasová prkna Xterier jsou zajímavou možností pro všechny kutily, kteří si chtějí svoji terasu jednoduše a rychle namontovat vlastními silami.

„Pro výrobu našich nových terasových prken Xterier jsme použili evropské dřeviny, které jsou přirozeně samy o sobě odolné vůči klimatickým nerovnováhám. S pomocí naší patentované impregnační úpravy NATwood například podstatně zvyšujeme odolnost jasanového dřeva. Se speciální termickou úpravou pak nabízíme jedli a opět jasan,“ představuje úvodem nabídku terasových prken Xterier Ing. Zdeněk Vondrák, jednatel české centrály tilo s.r.o.,Terasová prkna Xterier si ale lze pořídit také v tvrdém kanadském modřínu. Všechny tři dřeviny pak mají kompletně provedenou povrchovou úpravu olejem na všech plochách.

Díky termické úpravě, která je aplikována na jedlové a jasanové dřevo, jsou prkna Xterier chráněna proti napadení škůdci a houbami, které velmi často dřevo v exteriéru ohrožují. Při výrobě se termo jedle řeže z bočního řeziva a díky tomu má převážně stojaté letokruhy. Ptáte se, k čemu je orientace letokruhů dobrá? „Tímto výrobním postupem se v prvé řadě zajistí podstatně větší rozměrová stabilita a dřevo tolik nepracuje. Terasa je uchráněna od nepříjemných průhybů a majitel tak nemusí řešit opravy prken a výměnu dílců,“ vysvětluje Ing. Vondrák. Termojedle je prakticky úplně bez suků, což nejvíce oceníte v okamžiku pokládky a montáže terasy.

Jak si terasu Xterier namontovat vlastními silami?

„Velice jednoduše pomocí našeho patentovaného systému tilo EASY-fix, který od letošního roku představujeme vůbec poprvé. Základem pro rychlou a snadnou pokládku jsou kvalitní gumové rozpěrky, které se zasouvají do zářezů na terasovém prkně. Při pokládce EASY fix systémem nejsou při montáži nutné podkladové polštáře - hranoly a docílíme tak vynikajícího provětrávání dílců a šetří se i montážní výška.“

Ing. Vondrák

Jednotlivé dílce je možné napojovat podélně i příčně a utvářet tak esteticky zajímavý šachovnicový vzor, který ozvláštní každou terasu u venkovních bazénů nebo u vstupů na zahrady.

Všechna terasová prkna jsou řešena na principu spoje pero-drážka pro docílení takzvaného nekonečného napojení. Horní strana prkna je vždy drážkovaná pro komfortní chůzi, boční hrany a spodní hrana prken je hladce ohoblovaná.

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright © 2019 Interiérové studio Mandelli Pardubice. Všechna práva vyhrazena.

Hiwa webové stránky